...kısa bir süre kendi mesleğimi yaptıktan sonra yoga ile ona tam ihtiyacım olan bir dönemde tanıştım. Koşu ve bisiklet sporları ile aktif bir hayat sürsem de eksik hissettiğim birşeyler vardı.

Websitemi hazırlarken yazmakta en zorlandığım kısım kendimi anlatma kısmı oldu. Defalarca yazdım sildim. Aslında yazılarımda eksik olan nokta içimden geldiği gibi başlamış olmamaktı. Acaba kendimden Sinem diye mi bahsetmeliydim yoksa ben diye mi? Acaba ne zaman nerede doğduğumdan mı başlamalıydım yoksa o kısımlar gereksiz miydi? Derken şuan tam da içimden aktığı gibi başladım yazmaya.

2015 yılından beri yoga yapıyorum. Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan hemen sonra İstanbul’a yerleştim ve kısa bir süre kendi mesleğimi yaptıktan sonra yoga ile ona tam ihtiyacım olan bir dönemde tanıştım. Koşu ve bisiklet sporları ile aktif bir hayat sürsem de eksik hissettiğim birşeyler vardı. Yoga ile tanıştıktan 4 ay kadar kısa bir süre sonra, pratiğim henüz başlangıç seviyesindeyken hocam Chris Chavez’in desteği ile hocalık eğitimi almaya karar verdim. Daha kendim yoganın tam olarak ne olduğunu anlamaya çalışırken yine de içimden bir ses doğru adım attığımı söylüyordu. O zamanlar bilmiyordum hazır olmak için hazırlıklı olmaya gerek yoktur. Sadece hazır hissetmek yeterlidir. Son dakikada kayıt olduğum için eğitim doluydu ama ben vazgeçmedim, gittim eğitim kapısının önünde bekledim. Ve evet, 1 kişi son anda iptal etmişti ve ben hala oradaydım! Herşey çok hızlı gelişti. 1 sene süren eğitimin ardından Cihangir Yoga' da staj yapmaya ve ardından hocam Zeyneb Uras’ı asiste etmeye başladım.

 

Sonrası da çorap söküğü gibi ilerledi. Hayatta olacak şeyleri engelleyemiyoruz, olmasını çok isteyip zorladığımız bir çok şey de olmayabiliyor. O yüzden sonucuna bağlı kalmadan sadece severek yaptığımız herşey haz veriyor. Tüm bunlar olurken Meghan Currie, Carlos Pomeda, Dylan Werner, Elena Brower gibi harika hocalarla çalışma imkanım oldu. 200 saatlik eğitimim üzerine 300 saatimi de tamamlamış hatta aşmışım bile:) 

Şuan Cihangir Yoga’da haftalık olarak derslerim devam ediyor.

 

Cihangir Yoga Ders Programım için bir tık;)